❤️ Czerwcowa promocja: 🐾 Drugi produkt -15%, trzeci produkt -25%
0
Twój koszyk

FAQ – najczęściej zadawane pytania

faq malier studio

Nasze minimalistyczne obroże i smycze są w całości wykonane ręcznie w Polsce z wielką dbałością o wszystkie szczegóły. Stawiamy na najwyższą jakość i czysty design. Nasze produkty wykonane są ze skóry, taśmy wodoodpornej i opatentowanego w Stanach Zjednoczonych materiału BioThane®

Stany magazynowe i dostawa

Widzę, że produkt jest na stanie, więc powinien zostać wysłany od razu. Wszystkie nasze produkty wykonywane są ręcznie po złożeniu zamówienia, nie prowadzimy stanów magazynowych. Informacja jest poglądowa i mowi ile łączenie materiału mamy na stanie. Może np. wskazywać dwa kawałki po 10 metrów, z których nie jesteśmy w stanie stworzyć linki 20 metrowej, Jest to informacja, która ma zminimalizować ryzyko zakupu materiału, którego nie mamy na stanie i wymaga dłuższego oczekiwania na dostawe ale nie jest idealna 🙂

Z czego wykonane są nasze produkty?

Nasze produkty wykonane są z wodoopornych materiałów PVC/TPU oraz ze skóry naturalnej . Szczegółowy rodzaj materiału wskazany jest w opise konkretnego produktu.

Jak pielęgnować smycze i linki wododporne?

Taśmę wodoodporną po każdym spacerze wystarczy wyczyścić wilgotną ściereczką. Większe zabrudzenia można zmyć pod bieżącą wodą, używając gąbki nasączonej mydłem lub płynem i odwiesić do wyschnięcia. Pamiętaj, aby w szczególności wysuszyć okucia.

Jak zachowują się produkty ze skóry naturalnej?

Nasze produkty wykonane są ze skóry naturalnej garbowanej roślinnie powleczone ochronnym lakierem. Skóra naturalna z czasem starzeje się — jest to naturalny proces — więc aby utrzymać produkty w dobrej kondycji jak najdłużej, należy je czyścić i zabezpieczać specjalistycznymi preparatami do skóry.

Co to jest BioThane?

BioThane to opatentowana w Stanach Zjednoczonych poliestrowa taśma, powleczona termoplastyczną powłoką, która sprawia, że materiał jest niezwykle wytrzymały, wodoodporny i miły w dotyku. Dzięki swoim właściwością materiał znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach życia, również między innymi jako materiał do produkcji akcesoriów dla psów i koni. Wyglądem przypomina naturalną skórę, jednakże jest pozbawiona jej wad. Akcesoria wykonane z tego materiału są odporne na działanie wody, a co za tym idzie, są odporne na zagrzybienie i powstawanie pleśni. Dodatkowo materiał ten nie pochłania zapachów. Skóra Twojego psa ma codziennie styczność z obrożą, więc ważne jest, aby nie namnażały się na niej bakterie, które mogą wywołać uczulenie. Materiał jest lekki, elastyczny i idealnie leży w dłoni. Smycz trzymana podczas deszczu nie ślizga się w dłoni, nie pochłania wody, dzięki czemu pozostaje wciąż lekka, dla Ciebie i Twojego psa. Materiał nie ciągnie sierści psa, a co za tym idzie, noszenie naszych akcesoriów nie sprawia mu dyskomfortu. Błoto i inne zabrudzenia powstałe na spacerze nie są mu straszne — wystarczy wytrzeć je wilgotną szmatką a w razie ciężkich zabrudzeń użyć delikatnego detergentu.

Jak dobrać obroże dla psa?

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Należy zmierzyć obwód szyi psa w najszerszym miejscu, wkładając pod centymetr dwa palce.

Które okucia nie odpryskują?

Mosiężne i ze stali nierdzewnej.

Czy okucia mogą się wycierać i odpryskiwać?

Tak. Najbardziej narażone są okucia lakierowane, czyli różowe złoto i czarne, ponieważ pokrywa je powłoka lakieru. Okucia czarne wykonane są ze stopu cynku pokrytego matową czarną farbą. Po pewnym czasie możliwe, że pojawią się na nich odpryski i przetarcia. Aby okucia zachowały swój najlepszy wygląd jak najdłużej, unikaj przecierania ich powierzchni, np. nie rzucaj smyczy na asfalt. Okucia nie są nierdzewne dlatego susz je po każdym kontakcie z wodą.

Jak łaczone są elementy?

Nasze akcesoria nie są zszywane, elementy połączone są wkręcanymi śrubami lub nitami w zależności od rozmiaru.