❤️ Czerwcowa promocja: 🐾 Drugi produkt -15%, trzeci produkt -25%
0
Twój koszyk

Obroże półzaciskowe

Obroża półzaciskowa zaciska się, kiedy pies ciągnie lub próbuje się z niej wydostać dzięki delikatnemu zmniejszaniu obwodu do ustawionego na obroży momentu. To idealne rozwiązanie również dla psów, które mają szyję szerszą od głowy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Obroże półzaciskowe

Obroże półzaciskowe, choć wydają się być tylko zwykłym elementem wyposażenia dla psów, pełnią istotną funkcję w życiu naszych czworonogów.  Obroże półzaciskowe dla psa są idealnym rozwiązaniem dla psów długowłosych, i tych które z łatwością wypadają z standardowej obroży. Obroża swobodnie przechodzi przez głowę, ale po przypięciu smyczy zaciska się  dzięki delikatnemu zmniejszaniu obwodu do ustawionego na obroży momentu.

Zalety obroży półzaciskowych

  • Skuteczność: Dzięki półzaciskowemu mechanizmowi, obroże te pozwalają na szybsze i bardziej precyzyjne korygowanie niepożądanych zachowań psa.
  • Łagodność: W porównaniu z obrożami łańcuchowymi, półzaciskowe obroże są bardziej łagodne dla psa, gdyż ich siła działania jest ograniczona.
  • Regulacja: Większość obroży półzaciskowych posiada możliwość regulacji, dzięki czemu możemy dostosować je do wielkości szyi naszego pupila.
  • Bezpieczeństwo: Obroże półzaciskowe są zwykle wyposażone w specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają całkowite zaciskanie się na szyi psa.

Wybór odpowiedniego obroża półzaciskowego

Przy wyborze obroża półzaciskowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech:

  • Materiał: Obroże powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak np. BioThane, które zapewnią trwałość i wygodę użytkowania.
  • Szerokość: Szerokość obroża powinna być dostosowana do wielkości psa – im większy pies, tym szersza powinna być obroża.
  • Regulacja: Warto wybrać model z możliwością regulacji, aby móc idealnie dopasować obrożę do szyi psa.